Vše o BARFU

Co je to B.A.R.F.? Zkratka, která se dá přeložit jako Born Again Raw Feeders (znovuzrozen krmit syrově). Je to metoda krmení přirozeným způsobem - syrové maso, kosti, zelenina a ovoce.

Výhody:

Vysoká chutnost, čerstvost - Maso, ovoce, zelenina a přílohy, vše bez "tajných" ingrediencí. Jen vy rozhodnete co dáte svému miláčkovi zrovna do misky. 

Lepší zažívání - Díky tomu, že bude umět trávit více druhů potravin, tak ho jen tak nerozhází nějaký pamlsek od někoho cizího. Další plus je menší odpad co vyprodukuje.

Zdravotní výhody - Tím, že je to přirozená strava lépe se budují pevné svaly, šlachy a vazy, celkově se posiluje imunitní systém a to se projeví i na zdravé a lesklejší srsti.

Méně parazitů - Díky nízkému pH v žaludku Vašeho chlupáče je zajištěno strávení větších kusů masa i kostí a díky rychlému trávení masa (max. 24h) mají paraziti menší šanci se ve střevech zachytit).

Nevýhody:

Časová náročnost - Samotný výběr masa, příprava na krmné dávky a vždy den do předu si vzpomenout z mrazáku maso vyndat.

Uskladnění masa - Celkové množství jaké se Vám vejde do mrazáku a nezapomenout objednat v čas nové když se zásoby tenčí.

Krmení na cestách - To se dá v pořádku na krátkou dobu nahradit kvalitní masovou konzervou.

 

Jak krmit? Důležité je zhruba dodržet množství i poměry krmné dávky a pestrost jídelníčku. Teplotu krmiva podávat minimálně v pokojové teplotě (cca 23°). Díky rychlému trávení nejlépe rozdělit krmnou dávku na 2x denně (u štěňat se krmí v závislosti na věku 2-5x denně). Není dobré mu nechávat misku s masem celý den, co nesní do cca 15 min uschovejte v chladu.

Krmná dávka dospělého psa by měla činit 2-5% ideální hmotnosti, jakou by měl mít

Složení: 50-60% maso + 20-30% kosti + 20-30% přílohy

 

Krmná dávka štěňátek

 

Jak přejít z granulí na BARF?

Zpět do obchodu